Рекуператори: принцип роботи та призначення

12/01/2024

Рекуператори є важливою частиною сучасних систем вентиляції та кондиціювання повітря. Вони відіграють істотну роль у забезпеченні ефективного енергозбереження та покращенні якості повітря всередині приміщень.

Системи вентиляції та кондиціювання повітря використовуються повсюдно в будинках різного призначення. Однак у традиційному виконанні вони споживають значну кількість енергії. Тут на сцену виходять рекуператори, пропонуючи інноваційне рішення для підвищення ефективності систем вентиляції.

Застосування цього типу виробів не обмежується комерційним сектором. Все частіше обладнання використовується у приватних будинках та квартирах та допомагає власникам приватної нерухомості економити під час опалювального сезону.

Принцип роботи пристрою

Схема та принцип роботи системи вентиляції з рекуператором повітря такі. У припливно-витяжній вентиляційній установці встановлюється пристрій, що забезпечує теплообмін. Взимку витяжне повітря, проходячи через стінки теплообмінника, передає тепло припливним холодним масам, які потрапляють у приміщення і не потребують додаткового прогріву. Тим самим зберігається тепло та економиться енергія на опаленні.

Робота пристрою виглядає так:

  • Під час роботи припливно-витяжної системи вентиляції з рекуператором, вуличне повітря засмоктується установкою за допомогою вентилятора, проходить через фільтр та надходить на теплообмінник.
  • Тут він нагрівається до певної температури взимку. Однак, через обмеження, установка не завжди може повністю прогріти повітря до кімнатної температури.
  • Після рекуператора припливне повітря може відразу надходити до приміщення або додатково підігріватися до необхідної температури, якщо використовується функція «догрівання повітря».

Рекуператори повітря ефективно виконують свої функції та допомагають зберегти тепло в системах вентиляції. Вони забезпечують економію енергії та дозволяють покращити енергоефективність будівель. Завдяки принципу роботи, повітря в приміщеннях може бути підтримуваним на комфортному рівні, а енерговитрати знижено, що сприяє комфортному та екологічно стійкому проживанню та роботі. Дане обладнання вважається інноваційним і має широке застосування як у житлових, так і в комерційних приміщеннях. Замовити обладнання з доставкою та монтажем Ви можете в інтернет-магазині КіПр, наші спеціалісти допоможуть з вибором, а також наші монтажники допоможуть із встановленням даного рекуператора у Вашому приміщенні.
Похожие статьи

10 функцій кондиціонерів, про які мало хто знає

Кондиціонери давно стали невід'ємною частиною ... Подробнее»